Boyabat'ta Haberin Kaynağı..
Turan Aslan

Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü

10 Mayıs 2017, 12:32

Turan Aslan


Aylar öncesinden başlayan bir projenin hayata geçirileceği sırada iptal edilmesi doğrusu düşündürücü.. Neydi bu proje?.. Ankara’da 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek Sinop Günü.. Mutlu şehir Sinop’umuzu Ankara’da tanıtmak için büyük emekler harcandı.. Başta Kültür Turizm Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Sayın Nezih Yıldırım, Sinop Günü için tahsis edilen yerin gününün belirlenmesinde büyük çaba harcadı.. Sayın Yıldırım’a bir parantez açmak isterim.. Nezih Yıldırım iyi bir bürokrattır ve Sinop’un yetiştirdiği ender kişilerden de biridir.. Kendisini yakinen tanırım.. Oturduğu koltuğa kendi çabaları ile gelmiştir ve başarılarının da devamını dilerim..

Hiçbir gerekçe gösterilmeden Sinop basınına ve kamuoyuna açıklama yapılmadan Sinop Günü’nün iptal edilmesinin sebebi nedir acaba? İptal için belediye başkanları dahi bilgilendirilmemiş.. Belediyeler bütün hazırlıklarını yapmış. Davetler yapılmış ve  2 bin 500 metrekarelik fuar alanı belediyelerin, vatandaşların stantları ile doldurulmuş.. Ve bu etkinlik için paralar harcanmıştır.. Bu etkinliğin iptal edilmesinin nedeni bir sanatçı ise etkinliği değil programı iptal edersin olur biter.. Ne demiş atalarımız.. Bir pire için yorgan yakılmaz.. Madem iptal edecektiniz, baştan etseydiniz..

 Zaten bu yüklenici firmanın da böyle bir etkinliğin altından kalkamayacağı belliydi.. Bu firmayı kim buldu, nereden buldular, kimin tanıdığıdır.. Bir de bu etkinliğin organizasyon işi  baştan yanlış yapıldı zaten.. Ankara’daki bütün STK’ların yardımı alınmadan böyle bir işe kalkışırsanız işte böyle yarı yolda kalırsınız.. 2 binden fazla üyesi olan 7 köy derneğini içinde barındıran BOYDER ve Ankara Sinoplu Dernekler Platformunu es geçilmiştir ve son günlerde bir toplantı yapılarak kehren davet edilip sözüm ona bilgi alışverişi yapılmıştır.. Sılaya hasretin gidermesi amaçlanan ve Sinop’umuzun kültürel ve turistik değerlerini tanıtarak turizme katkı sunacak olan bir etkinliğin iptal edilmesi büyük bir hatadır..

Sayın Vali  veya Sinop Günü etkinliğini yapmak için görevlendirilen Sinop Kültür Turizm İl Müdürü iptalin sebebi için bir açıklama yaparsa seviniriz.. Biliyorsunuz Sinop’umuzun tanıtım etkinliği sadece Ankara’da yapılmıyor. İstanbul’da da böyle etkinlikler yapıldı.. SİYAD ve SİNDEF bunun öncülerinden.. Bir önceki dönem SİYAD Genel Başkanı olan  ve Sinoplu’nun gönlünde taht kuran işadamı Keramettin Arpacı, İstanbul Eyüp Feshane’de düzenledikleri Sinop Günü’nü başarıyla yapmıştır ve binlerce Sinop sevdalısını buluşturmuştur.. Teşekkürler Keramettin Arpacı, teşekkürler Engin Kırmızıgül.. Düzenlediğiniz organizasyonda Sinoplu’ya böyle güzel bir gün yaşattığınız için..

Buradan şu mesaj çıkıyor.. STK’lar olmadan hiçbir gün ve etkinlik  olmaz.. Sinop Günü de dahil buna.. Olursa Ankara’daki Sinop Günü gibi başlamadan biter.. Doğru işler yapmak için, doğru kişilerle hedefe ulaşırsınız.. Yanlış hesap yaparsanız artık Bağdat’tan da dönmez Bağdat diye de bir yer kalmadı.. Hiçbir gerekçe gösterilmeden ve bir açıklama yapılmadan etkinliğin açılacağı günün arifesinde Sinop Günü’nün iptal edilmesi Mutlu Şehir Sinop’a ve Sinoplu’ya hiç mi hiç yakışmadı ve mutluluğumuz da elimizden alındı..

Bu haber 478 defa okunmuştur.

MANŞET HABERLERİMİZ


Adil Yıldız Adil Yıldız
Sinop Spor MADEN buldu
ilyas çiloğlu ilyas çiloğlu
15 TEMMUZ İHANET GECESİ
Turan Aslan Turan Aslan
Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü
Sercan SAVAŞ Sercan SAVAŞ
Sinop Savunma Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü
Osman ÇAKIR Osman ÇAKIR
SİYAD’ın hizmetkarı: Ali Zaim
Sezgin Şimşek Sezgin Şimşek
AĞIRLIK ÇALIŞMANIN KADINLARA FAYDASI
İbrahim Irmak İbrahim Irmak
Sinekten Korkan Yiğit
YunusKarslıoğlu YunusKarslıoğlu
Vatandaşta kriptolu telefon kullanabilecek

Tüm videolar

  Başkan Çakıcı'nın şiiri sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor
 

Başkan Çakıcı'nı

İzlenme:76

   
  Boyabat Uçuyor
 

Boyabat Uçuyor

İzlenme:352

   
  Boyabat Havadan Mutlaka İzleyin
 

Boyabat Havadan Mutl

İzlenme:2486

   
  Yavrusuyla Boyabat'ta Görüldü
 

Yavrusuyla Boyabat&#

İzlenme:5297

   

Tüm fotoğraflar

  Kanlıca Mantar Yatağı
 

Kanlıca Mantar Yatağ

İzlenme:5146

   
  Kanlıca Mantarı
 

Kanlıca Mantarı

İzlenme:9690

   
  Boyabat Hobelen Mantarı
 

Boyabat Hobelen Mant

İzlenme:3801

   
  Boyabat Keşen
 

Boyabat Keşen

İzlenme:9524