Boyabat'ta Haberin Kaynağı..
İbrahim Irmak

Sinekten Korkan Yiğit

28 Temmuz 2015, 12:25

İbrahim Irmak


Altlarında lüks araba, ellerinde 1.000 dolarlık akıllı telefonlarla aksırıncaya tıksırıncaya kadar  "Mumbar dolması" yiyip göbek bırakan Kürt Faşistleri mazlum Kürt halkını sosyal medyadan savaşa davet ediyor, savaş tamtamları çalıyor.

Ve yine  gökdelenlerde, villalarda oturup Boğaza karşı rakı balık yapan beyaz adamlar, sanırım savaş nağmeleri kulağınıza çok hoş geliyor.

Türk ve Kürt faşistleri iç savaş çıkarmak istiyorsanız "Lütfen önden siz buyrun" sahada sizleri görmek istiyoruz. Kullandığınız telefon kadar yıllık geliri  olmayan, banacak yağ bile bulamayıp kuru ekmeği ancak bulan fakir Türk ve Kürt çocuklarının bedenleri üzerinden ellerinizi çekin.

Türk ve Kürt halkı oynanan her türlü oyuna rağmen kadimden beri  kardeş olup çözüm sürecine yürekten destek vermiştir. Gerçekte başına sinek konsa altına yapacak ödlek savaş çığırtkanlarına itibar etmeyip  sokağa dökülmeyen sağduyulu halkımız bu kirli oyunları oynayanlara iade edecektir.

Klavye savaşçıları kendi girmeyeceğiniz savaşın delikanlılığını yapmaktan vazgeçin. Ağzınızdan savaş salyaları değil barış türküleri çıksın. Sizin gibi savaş çığırtkanları yüzünden çözüm süreci bugün sıkıntıya girdi. Bu süreci de atlatacağız. Ülkemizde yapmacık değil "Gerçek Kardeşliği" tesis edeceğiz.

Barış istiyormuş gibi yapan PKK Çözüm Sürecinin samimiyetsiz tarafı olduğunu ispat etmiştir. 
Çözüm sürecinde devlet adeta "Osmanlı Hoşgörüsü" ile PKK'ya haddinden fazla esnek davranmış ancak bu maalesef karşı tarafta bir zaafiyet, pes ediş olarak algılanmıştır.

Şunu unutmamak gerekir ki PKK uzun yıllar dağ mücadelesini sürdürebilecek durumdaysa Türkiye Cumhuriyeti de bu savaşı uzun yıllar sürdürebilecek güçtedir. Ekonomisi en kırılgan, siyaseti en belirsiz ortamlarda dahi PKK mücadelesinde mevzi kaybetmemiş Türkiye bu kadar güçlenmişken çözüm sürecine girmesi halkına barış ve zenginlik getirmek için olmuştur. Bir pes edişin, yenilginin sonucu değil kardeşlik hukukunun gelişmesi için çözüm sürecine gidilmiştir.

PKK şımarık çocuk edasından vazgeçip çözüm sürecinde üzerine düşeni yapmalıdır. Kürt halkının kendilerine siyaseten verdiği desteği yanlış okuyanlar halkın savaş değil barış istediğini anlasınlar. Barış istermiş gibi yapıp savaş tamtamları çalanların peşinden millet gitmiyor, gitmez...

Bu haber 3302 defa okunmuştur.

MANŞET HABERLERİMİZ


Adil Yıldız Adil Yıldız
Sevgini kalbime kazıdım. Sedat Demircan’ın ardından
Turan Aslan Turan Aslan
Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü
ilyas çiloğlu ilyas çiloğlu
EVLİLİK PROĞRAMLARI
Sercan SAVAŞ Sercan SAVAŞ
Sinop Savunma Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü
Osman ÇAKIR Osman ÇAKIR
SİYAD’ın hizmetkarı: Ali Zaim
Sezgin Şimşek Sezgin Şimşek
AĞIRLIK ÇALIŞMANIN KADINLARA FAYDASI
İbrahim Irmak İbrahim Irmak
Sinekten Korkan Yiğit
YunusKarslıoğlu YunusKarslıoğlu
Vatandaşta kriptolu telefon kullanabilecek

Tüm videolar

  Boyabat Uçuyor
 

Boyabat Uçuyor

İzlenme:255

   
  Boyabat Havadan Mutlaka İzleyin
 

Boyabat Havadan Mutl

İzlenme:2314

   
  Yavrusuyla Boyabat'ta Görüldü
 

Yavrusuyla Boyabat&#

İzlenme:5155

   
  Gazze için dua edelim.
 

Gazze için dua edeli

İzlenme:3010

   

Tüm fotoğraflar

  Kanlıca Mantar Yatağı
 

Kanlıca Mantar Yatağ

İzlenme:4869

   
  Kanlıca Mantarı
 

Kanlıca Mantarı

İzlenme:9119

   
  Boyabat Hobelen Mantarı
 

Boyabat Hobelen Mant

İzlenme:3641

   
  Boyabat Keşen
 

Boyabat Keşen

İzlenme:9258