Boyabat'ta Haberin Kaynağı..
Tarih 05 Mart 2014, 19:30 Editör: Editör

"Kargo Poşetleri Kutuya, Çocuklar Okula"

Doğal kaynakların, verimli ve etkili bir biçimde kullanılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda her sektör üzerine düşen görevi yerine getirmeli anlayışıyla yola çıkan MNGKargo, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için plastik kargo poşetlerinin toplanarak geri dönüşümünün sağlanması ve bu konuda bilinç geliştirme amacıyla "Poşetler Kutuya, Çocuklar Okula" projesini oluşturmuştur.

"Kargo Poşetleri Kutuya, Çocuklar Okula" kampanyası kapsamında 5 yıl gibi bir sürede 2.400 ton kargo poşeti toplandı. Projenin ilk ve ortaokulu Bitlis'te, ikincisi Van'da...

Toplanan poşetler açıldığında 4.400 adet futbol sahası büyüklüğünde alan kaplamaktadır. MNGKargo'nun 20 bini aşkın çevre dostu kurum ve kuruluşla yürüttüğü projede toplanan plastik poşetlerin geri dönüşümünden elde edilen gelir ile ilk okul Bitlis'te Afet Evleri bölgesinde inşa edilerek, 2010 - 2011 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır.

04 Ekim 2013 tarihinde ise 'Kargo Poşetleri Kutuya, Çocuklar Okula' projesinin ikinci meyvesi olan Van Erciş İlkokulu ve Ortaokulu hizmete girdi.80 bin kurum ve kuruluş destekleriyle toplanıp geri dönüştürülmesinden elde edilen gelir ile yapılan MNG Kargo Van Erciş İlkokulu ve Ortaokulu'nda bu yıl toplam 975 öğrenci öğrenim görecek. 18 derslikli okulda, bir bilgisayar laboratuarı, bir kütüphane ve bir de laboratuar bulunuyor.

MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, 'Kargo Poşetleri Kutuya, Çocuklar Okula' projesini 2008 yılında başlattıklarını ve geçen beş yılda destekçi sayısını da üç kat artırdıklarına dikkat çekti. Bugün 100 binlere varan çevre dostu kurum ve kuruluşun atık kargo poşetlerinin, MNG Kargo'nun geri dönüşüm kutularında biriktiğini kaydeden Aslan Kut, "Projemize şirketlerimiz ve iş merkezlerinden gelen destek arttıkça, daha kısa sürede daha çok okul yaptırmamız mümkün olacak. Öte yandan projenin yürümesi için gereken tüm masrafları kendi bütçemizden karşılıyor, topladığımız atık poşetlerden elde ettiğimiz gelirin tamamını ise hiçbir kesinti yapmaksızın doğrudan, açtığımız Okul Hesabı'na aktarıyoruz" diye konuştu.


MNG Kargo Hakkında:
MNG Kargo, Türkiye’de kargo taşımacılığı sektörünün gelişmesini sağlayan, yaptıklarıyla tüm sektöre örnek olmuş, çağdaş bir hizmet anlayışı kazandırmış ve güvenin ne olduğunu kanıtlamış bir markadır. MNG Kargo, dünya standartlarındaki yönetim anlayışı ile ülkemiz taşımacılık sektörüne çağdaş dinamikler kazandırarak, teknolojik alt yapısı ve gelişmiş insan kaynaklarıyla kendi sektöründe "özel bir marka" olmayı amaçlamaktadır. 17 Şubat 2003 tarihinde; 65 şube, 6 bölge müdürlüğü, 430 çalışanıyla hizmete başlayan MNG Kargo, bugün 800’e yakın şubesi, 26 aktarma merkezi, 14 bölge müdürlüğü, 7.000’i aşkın çalışanı, 2.000 kara taşıma aracı ve uçak filosuyla Türkiye genelinde 2.000 noktaya dünya standartlarında hizmet ulaştıran dev bir sistem haline gelmiştir.
 |  Bu haber 9862 defa okunmuştur.

Aktüel  KATEGORYSYNDEN HABERLER

Yeni Görevine Başladı

Yeni Görevine Başladı Yeni Görevine Başladı

Belediye Başkanlığından havuz açıklaması

Belediye Başkanlığından havuz açıklaması Boyabat Belediyesi'ne ait yüzme havuzunun Ramazan Bayramı’nın 1. ve 2. Günü kapalı olacağı bildirildi.

Boyabat Sanayi Virajında Trafik Kazası, 1 Yaralı

Boyabat Sanayi Virajında Trafik Kazası, 1 Yaralı Boyabat Sanayi Virajında Trafik Kazası, 1 Yaralı

Başkanlar iftarda buluştu

Başkanlar iftarda buluştu Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı dün gerçekleşen Belediye İftarında, ilçeye daha önce hizmet etmiş önceki döne...

Başkan Çakıcı personeliyle iftarda biraraya geldi

Başkan Çakıcı personeliyle iftarda biraraya geldi Boyabat Belediyesi bünyesinde çalışan personel, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın da katıldığı iftar yemeğinde ...

Ilıca Köy Yolunda Trafik Kazası

Ilıca Köy Yolunda Trafik Kazası Ilıca Köy Yolunda Trafik Kazası

Alanna İslamiyeti seçti

Alanna İslamiyeti seçti Alanna İslamiyeti seçti Vitrinhaber tarafından üretilen yazılı, fotoğraflı ve görüntülü haberlerin tüm hakları s...

Şehitlikte tadilat çalışmaları sürüyor

Şehitlikte tadilat çalışmaları sürüyor Boyabat Belediyesi tarafından şehitlikte başlatılan tadilat ve ilave yapım çalışmaları sürüyor.

Yıldız Mahallesinde Kaza Yapan Otomobil Ters Döndü

Yıldız Mahallesinde Kaza Yapan Otomobil Ters Döndü Yıldız Mahallesinde Kaza Yapan Otomobil Ters Döndü

MANŞET HABERLERİMİZ


Adil Yıldız Adil Yıldız
Sevgini kalbime kazıdım. Sedat Demircan’ın ardından
Turan Aslan Turan Aslan
Mutlu Şehir Sinop'un Mutsuz Günü
ilyas çiloğlu ilyas çiloğlu
EVLİLİK PROĞRAMLARI
Sercan SAVAŞ Sercan SAVAŞ
Sinop Savunma Sanatları Gençlik ve Spor Kulübü
Osman ÇAKIR Osman ÇAKIR
SİYAD’ın hizmetkarı: Ali Zaim
Sezgin Şimşek Sezgin Şimşek
AĞIRLIK ÇALIŞMANIN KADINLARA FAYDASI
İbrahim Irmak İbrahim Irmak
Sinekten Korkan Yiğit
YunusKarslıoğlu YunusKarslıoğlu
Vatandaşta kriptolu telefon kullanabilecek

Tüm videolar

  Boyabat Uçuyor
 

Boyabat Uçuyor

İzlenme:243

   
  Boyabat Havadan Mutlaka İzleyin
 

Boyabat Havadan Mutl

İzlenme:2301

   
  Yavrusuyla Boyabat'ta Görüldü
 

Yavrusuyla Boyabat&#

İzlenme:5136

   
  Gazze için dua edelim.
 

Gazze için dua edeli

İzlenme:2992

   

Tüm fotoğraflar

  Kanlıca Mantar Yatağı
 

Kanlıca Mantar Yatağ

İzlenme:4829

   
  Kanlıca Mantarı
 

Kanlıca Mantarı

İzlenme:9050

   
  Boyabat Hobelen Mantarı
 

Boyabat Hobelen Mant

İzlenme:3626

   
  Boyabat Keşen
 

Boyabat Keşen

İzlenme:9215